Ovidiu Ionel - Fundatia pentru Copii Ronald McDonald

Alerg 42 km pentru Casele Ronald McDonald

Copiii au nevoie de imaginatie, iar eu sper sa imi iau suficient avant alergand incat mintea lor sa zboare libera, cu ajutorul Fundatiei pentru Copii Ronald McDonald.

Casele Ronald McDonald ofera parintilor si copiilor ingrijire centrata pe familie - pe toata durata spitalizarii celor mici, familia poate astfel sa ramana impreuna.

Casa-departe-de-casa imbunatateste starea psihica a familiilor, oferind confort si suport emotional, sustinand dezvoltarea mecanismelor de adaptare si indulcind experienta spitaliceasca a celor mici.

Pe 9 octombrie, am ales sa alerg la Raiffeisen Bank Bucharest Marathon pentru ca aceste familii sa poata beneficia in continuare gratuit de cazare si sprijin.

Ma puteti sprijini si voi cu o donatie, orice ajutor este binevenit si apreciat!

Va multumesc!

Ovidiu

06 Oct 2016
05 Oct 2016
Bafta!
20 Sep 2016

Doru

Pentru o copilărie normală!
14 Sep 2016