Adriana, Cristina, Ioana si Oana - Fundatia pentru Copii Ronald McDonald

Alergam pentru copii mai fericiti si inconjurati de dragostea parintilor

Pe 9 octombrie alergam impreuna cu gandul la copiii care, cu ajutorul nostru si al vostru, vor putea sa se bucure de sprijinul parintilor pe toata durata spitalizarii. Si la parintii care vor putea sa fie alaturi de cei mici dintr-o Casa, la cativa metri de usa salonului de spital, unde nu au grija costurilor, drumurilor, a cazarii, unde pot dormi in tihna cateva ore si unde gasesc oameni cu suflet deschis, gata oricand sa le ofere sprijinul.

De ce alergam noi pentru a sustine Casa Ronald McDonald?

- E doar un pas mic pentru un viitor mai mare.

- Imi doresc ca prin aceasta alergarea sa transmit macar un strop din energia mea.

- Pentru fiecare zambet si sentiment de liniste adus de Fundatia Ronald McDonald.

- Pentru ca mai mult se formeaza din putin. Si când alergi pentru ca toti oamenii sa aiba o viata mai buna, bucuria e de ambele parti.

Va invitam sa ne sustineti cu o donatie. Orice sprijin conteaza si poate face diferenta.

Haideti ca impreuna sa oferim sansa la sanatate, demnitate si normalitate.

#TeamRMHC

#tinemfamiliileimpreuna