Andreea Tudose, Andreea Blejan, Dana Minculete si Andrei Stanciu - Fundatia pentru Copii Ronald McDonald

Alergam 42 de km pentru ca 10 familii sa poata locui in "Casa-departe-de-Casa"

La Raiffeisen Bank Bucharest Marathon 2016, la proba de stafeta, ne-am propus sa demonstram impreuna ca binele nu oboseste niciodata.

Pas cu pas, donatie cu donatie, vom reusi impreuna sa oferim o "Casa-departe-de-Casa" pentru 10 familii care calatoresc de la mari distante pentru a le oferi copiilor lor cea mai buna sansa din punct de vedere medical.

Pofta de a face bine creste atunci cand pui pasiune si faci ceea ce iti place. Noi am ales sa alergam 42 de kilometri. Va provocam si pe voi sa alegeti sa faceti bine astazi si sa sustineti cu o donatie cauza noastra.

Casele Ronald McDonald din Bucuresti si Timisoara, proiecte ale Fundatiei Ronald McDonald, au sprijinit peste 15.000 de parinti si copii sa ramana impreuna in conditii de normalitate si decenta, in ultimii 13 ani.

Fundatia a investit peste 18 milioane de lei in cei 18 ani de existenta in Romania, prin proiecte si programe dedicate sanatatii si bunastarii copiilor - prin Casele Ronald McDonald sau sprijinind in mod constant si consistent patru dintre cele mai mari spitale de copii din tara.

#TeamRMHC

#miepoftasafacbine