Ilinca si Lavinia - Fundatia pentru Copii Ronald McDonald

Pe 9 octombrie alergam CU DRAG pentru Fundatia Ronald McDonald

Dragi toti,

Suntem Ilinca si Lavinia, colege de munci si prietene in restul timpului. Credem ca lucrurile simple sunt cele mai importante, iar binele nu trebuie cerut, trebuie facut!

Mai suntem de parere ca bunatatea naste complici, asa ca va invitam alaturi de noi intr-o noua provocare:

in data de 09 octombrie, vom alerga impreuna la proba de stafeta din cadrul concursului “Maratonul Bucuresti”, CU DRAG pentru Fundatia pentru copii Ronald McDonald.

Fundatia a fost infiintata in anul 1998 si este principalul sustinator al celor doua Case Ronald McDonald din Bucuresti si din Timisoara.

Casele ofera sprijin copiilor bolnavi si famiilor acestora: pe durata spitalizarii copiilor, parintii au posibilitatea sa se cazeze gratuit in Casa Ronald McDonald.

In ultimii ani, Fundatia:

- a sprijinit Spitalul de copii Grigore Alexandrescu,

- a dotat cu echipamente Spitalele Louis Turcanu din Timisoara si Spitalul Clinic Judetean din Targu Mures (Sectia hematologie pediatrica) si

- sprijina constant Spitalul Clinic de Urgenta pentru Copii Marie S Curie din Bucuresti

- in 2014 s-a inceput strangerea de fonduri pentru construirea celei de-a treia Case Ronald McDonald.

Noi alergam pe 9 octombrie cu gandul ca voi veti fi coechipierii nostri si veti participa alaturi de noi la strangerea de fonduri inceputa pentru construirea unei case noi.

Astfel, va invitam sa ne sustineti demersul printr-o donatie.

O noua poveste incepe acum! Va multumim ca faceti parte din ea :)

pupici si alergare frumoasa :)
07 Oct 2016

Anonymous